Перейти до основного вмісту

Ялта

Курорт Ялта

Курорт Ялта

Перлиною Криму є місто Ялта – найпопулярніший гірський та морський курорт України, відомий не лише на території всього колишнього союзу, а й у всьому світі. Тепле Чорне море, м'який субсередземноморський клімат південного берега Криму, цілюще гірське повітря, безліч історичних та природних пам'яток, найкрасивіші гірські ландшафти – все це є передумовами розвитку Ялти як центру туризму та відпочинку на морі в Криму. Ялта розташована на південному березі Криму, неподалік від Чорного моря, між гірськими масивами, що закривають Ялту від холодного північного повітря. Завдяки близькості Чорного моря в Ялті також немає гарячої спеки – повітря освіжають морські бризи, воно насичене цілющими морськими солями. Курортний сезон у Ялті триває з початку червня до середини жовтня, особливо цінується оксамитовий сезон, коли сонце вже не так палить, а вода у Чорному морі все ще зберігає літнє тепло.

Відпочинок у Ялті на Чорному морі

Місто Ялта знаходиться у знаменитій курортній зоні південного берега Криму, що займає близько ста кілометрів узбережжя Чорного моря. Навколо Ялти знаходяться невеликі курортні містечка та селища – Сімеїз, Партеніт, Лівадія, Місхор, Гурзуф та багато інших, комплекс яких також називається Великою Ялтою, відомою своїми визначними пам'ятками. У Великій Ялті розташовані Алупкінський, Масандрівський і Лівадійський палац, які зараз є музеями, собор Олександра Невського, Римо-католицький костел, канатна дорога на гору Дарсан в масиві Ай-Петрі, музей інституту виноградарства і виноробства «Магарач» та багато іншого. Мальовничі гірські ландшафти Криму, вічнозелені лісові масиви Кримських гір, екзотична субтропічна рослинність Ялти, прекрасні гірські водоспади, унікальні пам'ятники архітектури, природи та історії, цілющий клімат південного берега Криму, води Чорного моря – все це нікого не залишить байдужими і та наповнить незабутніми враженнями відпочинок у Ялті.

Ялта на Азовському морі

Говорячи про Ялту, не можна не згадати ще одну Ялту, розташовану на узбережжі Азовського моря. На перший погляд, нічого спільного ці курорти не мають – різне море, різний клімат. Але загальне у чорноморського та азовського курортів таки є – азовська Ялта, як і інші поселення в цьому регіоні, були засновані греками, які раніше проживали на південному березі Криму. Так з'явилися дві Ялти, Урзуф за аналогією з Гурзуфом, та ще безліч населених пунктів на березі Азовського моря.