Перейти до основного вмісту

Відпочинок на Азовському морі

Азовське море 2023

Літній відпочинок на Азовському морі

Відпочинок на Азовському морі – чудовий варіант проведення літньої відпустки. Азовське море є унікальною природною водоймою з м'яким кліматом, на узбережжі якого розташовано безліч курортів та місць відпочинку. Добре відпочити на азовському морі можна як у комфортабельних умовах, так і практично «дикуном» – на курортах азовського моря є велика кількість різних пропозицій житла та розваг для відпочиваючих, тому кожен може вибрати для себе прийнятний варіант відпочинку на Азовському морі. Однією з головних особливостей Азовського моря є м'якість клімату на його узбережжі, що якнайкраще підходить для літнього відпочинку з дітьми на морі.

Курорти Азовського моря

Добре відпочити на узбережжі Азовського моря можна у Бердянську, Урзуфі, Генічеську, Мелекіно, а також у Таганрозі, Єйську, Темрюку, станицях Голубицька та Должанська та інших населених пунктах. Практично по всьому узбережжю Азовського моря у всіх населених пунктах розташовано безліч пансіонатів, готелів, санаторіїв, будинків відпочинку, турбаз і просто орендованого житла, тому вибрати собі відпочинок на Азові за своїми бажаннями та можливостями може кожен. Окремо можна виділити велике місто-курорт на Азовському морі – Бердянськ, яке є не лише курортом, а й промисловим центром та морським портом на Азовському морі. Але промисловість Бердянська не заважає відпочиваючим – до послуг майже 20 кілометровий пляж, розташований на Бердянській косі – однієї з найбільших піщаних кіс Азовського моря. Вся Бердянська коса, по суті, являє собою низку турбаз, готелів та безлічі приватного житла, яке здається відпочиваючим, а все узбережжя Бердянської коси, спрямоване у відкрите море – величезний піщаний пляж. Більш детальну інформацію про курорти та відпочинок на Азовському морі можна знайти на сайті azow.net, який є путівником курортів та інших пам'яток Азовського моря та всього регіону.

Коси Азовського моря

Коси Азовського моря є його своєрідною візитною карткою. Наприклад, розташоване поруч Чорне море має зовсім інший тип узбережжя, незалежно від того, з яких порід складається узбережжя. Узбережжя Азовського моря є низку заток, розділених далеко виступають у морі піщаними півостровами – косами. Завдяки своїй віддаленості від основного узбережжя, коси азовського моря є улюбленим місцем відпочинку на Азовському морі – саме на косах в Азовському морі розташовані найчистіші піщані пляжі та найкращі місця для літнього відпочинку.

Риба Азовського моря

Азовське море завжди було багате на різні породи риби. Це багато в чому завдяки тому, що в Азовське море впадали великі річки, які несли великі обсяги прісної води і риба з яких могла спокійно запливати з усть річок в Азовське море. В Азовському морі є кілька типів риб – осетрові риби, які нерестяться у заплавах річок – осетр, рибець, білуга, севрюга та інші, риба, що нереститься в низов'ях річок – сазан, лящ, судак, тарань, а також риба, що живе в Азовському море – бичок, тюлька, камбала, і, нарешті, риба, із Чорного моря – це хамса та оселедець. У другій половині XX століття в Азовському морі з Далекого Сходу був штучно заселений піленгас – один з видів кефалі, який на даний момент поширився і в Чорне море, а в Азовському став одні з переважаючих видів риби, потіснивши корінні породи риб Азовського моря. На жаль, у 70-х роках XX століття, через різке обмеження надходження прісної води з великих річок, викликаного недалекоглядною політикою тодішнього керівництва держави, в Азовське море почала надходити солона вода з Чорного моря, істотно підвищивши вміст солі у воді Азовського моря, що вплинуло на рибу Азовського моря, але найнеприємніше – з Чорного моря до Азовського потрапили медузи, яких до цього в Азовському морі не було ніколи, і які є невеликою неприємністю для тих, хто хоче відпочити влітку на Азовському морі.