Перейти до основного вмісту

Концертина

Загородження Концертина

Загородження Концертина

Концертина є найбільш поширеним типом спірального загородження із сучасного колючого дроту, точніше – з армованої колючої стрічки. Концертина є гармошкою з витків колючого дроту, яка встановлюється на паркани для запобігання проникненню зловмисників на огороджену територію. Назву Концертина отримала завдяки своєму зовнішньому вигляду – витки колючого дроту дуже нагадують однойменний музичний інструмент. Ця назва так добре прижилася, що у більшості країн світу всі види спіральних загороджень називають Концертиною незалежно, використаний у цьому загородженні колючий дріт чи армована колюча стрічка. Але в російськомовному та українському сегменті Концертина називається спіральним загородженням.

Концертина та спіраль з колючого дроту

Концертина являє собою спіраль із сучасного колючого дроту, витки якого попарно з'єднані між собою в шаховому порядку. Але існує ще один тип колюче-ріжучого загородження, в якому витки нічим не з'єднуються. Цей варіант якраз і є справді спіральним загородженням, а не Концертиною. Плутанина викликана тим, що людям властиво давати речам назву, що не втілюють їхню сутність. Та ж доля спіткала і спіральні загородження – спіраль взагалі ніяк не називається та не часто використовується, а Концертина стала спіраллю, хоча нагадує її дуже віддалено. Правильніше було б використовувати термін Концертина www.concertina.ua, але для цього треба подолати стереотипність мислення.

Концертина та Єгоза

Хоча термін Концертина не дуже добре прижився як найменування загороджень з колючого дроту, він все ж таки використовується. Але переважає інший термін, який до того ж є торговою маркою, зареєстрованою в десятках країн світу – Єгоза. Той виріб, який у більшості країн світу називається Концертиною, російською та українською мовами позначається як спіральне загородження Єгоза чи спіральний бар'єр Єгоза. Враховуючи широку популярність торгової марки Єгоза, це найменування набуло значно більшого поширення, ніж Концертина.

Де можна купити Концертину?

Купити Концертину можна у багатьох постачальників, але, перш ніж зробити вибір, необхідно зрозуміти, хто перед вами – виробник чи спекулянт. Враховуючи особливості загороджень Концертина, у їх ціні істотну роль відіграють витрати на матеріали, тому продавцю неможливо конкурувати з виробником, пропонуючи меншу ціну за Концертину тієї ж якості, що й у виробника. Якщо ціна Концертини у того, хто її перепродає, нижча за ціну виробника – варто звернути увагу на якість продукції, можливо, ціна стала нижчою через низьку якість товару. Тому, перш ніж купити Концертину, краще вивчити весь ринок подібних товарів і зробити усвідомлений вибір.