Для чого потрібний колючий дріт
Дріт колючий являє собою дротяну основу, на яку навиті шипи з відрізків дроту. Конструкція колючого дроту може бути різною, але функції, які вона виконує залишаються однаковими. Колючий дріт призначений для створення огорож навколо загонів для худоби, а також може використовуватися для встановлення на паркани для підвищення їх захисних властивостей. Колючий дріт набув широкого поширення в сільському господарстві та при виготовленні огорож від диких тварин, оскільки правильно виготовлена та встановлена огорожа з колючого дроту не дозволяє тваринам залишати огороджену територію або проникати на неї ззовні, не завдаючи при цьому істотних травм. Як засіб захисту території від людей колючий дріт не такий ефективний, тому якщо й використовується з цією метою, то на не дуже відповідальних ділянках огорожі, де він скоріше служить попередженням, а не перешкодою. Колючий дріт також широко використовується при монтажі спіральних загороджень концертина як натяжний дріт – спочатку на паркан встановлюється кілька ниток звичайного колючого дроту, а потім на нього укладають дріт-гармошку із сучасного колючого дроту – армованої колючої стрічки Єгоза.
Конструкція колючого дроту
Базова конструкція колючого дроту досить проста – на сталевий дріт через певні відстані навиваються дротяні шипи, які не дозволяють тваринам або людині просто так подолати огорожу з колючого дроту. Як основа колючого дроту gurza.ua можуть бути використані як один, так і два дроти, шипи можуть виготовлятися з дроту такого ж діаметру, як основа, а можуть бути зроблені з тонкого дроту. Дві основи можуть бути скручені по всій довжині в одному напрямку, а в іншій конструкції колючого дроту цей напрямок змінюється від однієї групи шипів до іншої. Спосіб навивки шипів також може бути різним – вони можуть намотуватися тільки на одну з двох основних дроту, або охоплювати обидві основи колючого дроту. Як матеріал для виготовлення колючого дроту застосовується м'який сталевий дріт, який може бути оцинкований для захисту від корозії та продовження терміну служби огородження.
Історія колючого дроту
Зазвичай історію появи колючого дроту прив'язують до американського винахідника Джозефа Гліддена, який наприкінці дев'ятнадцятого запатентував кілька вдалих конструкцій колючого дроту та налагодив його масове виробництво. Але і до Гліддена, і паралельно з ним, багато винахідників намагалися придумати спосіб виготовлення огорож при мінімальних витратах будівельних матеріалів. Були запропоновані сотні, якщо не тисячі варіантів колючого дроту, що мали різну ефективність. Але саме Глідден запропонував найбільш технологічну конструкцію колючого дроту та запустив його виробництво у Сполучених Штатах, де, в умовах величезних пасовищ та майже повної відсутності матеріалів для будівництва огорож, колючий дріт призвів до великого прогресу в галузі тваринництва.
Темний бік колючого дроту
Але, як і в будь-якої іншої речі або предмета, у колючого дроту з'явилася не зовсім позитивна сфера застосування. Подібно до того, як кухонний ніж може бути використаний для різання хліба або скоєння злочину, колючий дріт виявився однаково ефективним як для утримання худоби в загонах, так і людей у концентраційних таборах. Це трапилося всього через кілька років після винаходу колючого дроту Глідденом, ще через півтора десятки років колючий дріт став невід'ємним елементом театру воєнних дій під час Першої Світової війни. Колючий дріт розташовувався в десятки рядів, не дозволяючи арміям супротивників вільно переміщатися, з нього виготовляли постійні і тимчасові загородження – саме тоді з'явилася конструкція загородження-гармошки, що використовується досі, званого концертиною або спіраллю бруно.
Переживши пік використання у військових діях під час Першої Світової війни, колючий дріт став менш застосовуватися проти сусідніх держав, і значно більше проти своїх громадян, ставши світовим символом тоталітаризму. З цією метою найбільш масово колючий дріт використовувався тими режимами, які готові були тримати в ув'язненні та знищувати громадян своєї країни лише через те, що вони не підходили для влади за національними чи ідеологічними ознаками. Найбільше відзначилися в цьому плані нацистська Німеччина та комуністичний Радянський Союз, причому постраждалих від комуністів було значно більше, ніж від нацистів. Надалі колючий дріт продовжував використовуватися в різних цілях, не завжди уважних, але сам колючий дріт у цьому не винен – винні ті, хто вирішив використовувати його подібним чином.
Купити колючий дріт
Купити колючий дріт можна у багатьох постачальників, але для початку потрібно визначитися – для чого і який саме вам потрібний колючий дріт? Можливо, вам потрібна тимчасова дешева огорожа – тоді підійде одноосновний колючий дріт без покриття, а для якісного загону для худоби доведеться купити двоосновний колючий дріт із цинковим покриттям. А можливо, вам взагалі потрібний не звичайний колючий дріт, а його сучасна заміна – армована колюча стрічка Єгоза або спіральне загородження концертина з неї. З усіма цими питаннями краще розібратися заздалегідь, щоб купити колючий дріт саме того типу, який вам справді потрібний.