Перейти до основного вмісту

Обслуговування систем обліку робочого часу

Технічне обслуговування системи обліку робочого часу

Облік робочого часу

Облік робочого дня для будь-якого підприємства – важливий показник. З тієї причини, що у великих містах розміщено велику кількість підприємств, у яких працює безліч співробітників, контролювати використання ними робочого часу необхідно. Облік робочого часу, хоч і забезпечує суто функцію контролю, а не безпеки, обслуговування та встановлення систем контролю робочого часу виконується фірмами, які забезпечують роботу та монтаж інших охоронних систем. Система обліку робочого часу не виражена фізичними носіями, в основному вона інтегрується в інші системи контролю та безпеки. Відповідно обслуговування даної системи здійснюється в поєднанні з обслуговуванням інших систем у контексті безпеки. У будь-якому випадку обслуговування системи обліку робочого часу має виконувати компетентна людина – інженер. Наявність знань у галузі програмування також обов'язкові для співробітника охоронної фірми. Наявність знань у сфері програмування – показник компетентності співробітника, але у сенсі – необхідність.

Технічне обслуговування системи обліку робочого часу

Обслуговування системи обліку робочого дня відбувається відповідно до того, яку систему інтегрована дана система. Наприклад, якщо необхідний зоровий контроль над робочим часом – використовуватиметься система відеоспостереження. Обслуговування систем відеоспостереження передбачає в кінцевому підсумку отримання і фіксацію якісного зображення. Для отримання цієї умови потрібно, щоб система відеоспостереження проходила всі етапи технічного обслуговування. В основному система відеоспостереження повинна бути відчищена від пилу. Сигнал, який транслюється системою відеокамер, повинен безперешкодно доходити на монітор або контролер. Уся система повинна отримувати достатній рівень живлення з акумуляторів або електромережі. Інженер фірми, який виконує обслуговування систем відеоспостереження, повинен перевіряти рівень акумулятора. У разі електричного живлення системи – канали, якими проходить електрика, повинні бути забезпечені необхідною стійкістю до існуючої напруги. Використовувати систему відеоспостереження зручно для безпосереднього контролю за процесом роботи співробітників підприємств.

Інтеграція обліку робочого часу з контролем та керуванням доступом

Одночасно з системою відеоспостереження багато фірм можуть здійснювати контроль співробітників за допомогою системи контролю управління і доступу СКУД. Обслуговування системи контролю та управління доступом – вкрай складний процес. Головним чином для обліку робочого часу має бути фіксована база працівників. Зберігання такої інформації сьогодні здійснюється на комп'ютері. Роботу з такою інформацією виконує програміст, який займається обслуговуванням системи. Окремий працівник у такому разі має бути забезпечений персональним ідентифікатором. В іншому регулювання роботи системи обліку робочого часу виконується інженером, який має необхідні ліцензії для проведення подібних робіт. Облік робочого дня за допомогою СКУД здійснюється виключно на вході та виході підприємства. Використання СКУД зручне для фіксування запізнень та раннього залишення робочого місця співробітником.

Інтеграція обліку робочого часу до локальних комп'ютерних мереж

Розвиток технологій потребує використання комп'ютерів у всі сфери життя. Система контролю та обліку робочого часу не стала винятком. Для здійснення найбільш жорсткого контролю деякі підприємства вдаються до радикальних заходів. Такими заходами може бути встановлення спеціального програмного забезпечення на комп'ютери співробітників. У такому випадку, можна отримувати скріншоти екранів, забороняти доступ на певні сайти. Обслуговування такої галузі системи потребує компетентного програміста. При некоректному обслуговування програмного забезпечення система контролю робочого часу здатна порушувати роботу комп'ютерів співробітників. Крім того, програміст, який обслуговує таку жорстку систему, має узгоджувати свої дії із законодавством. Використання працівником робочого комп'ютера з метою особистого листування – порушення трудової дисципліни. З іншого боку, програміст, який встановлює таку жорстку систему контролю, має усвідомлювати, що фіксування у скріншоті особистого листування – кримінальний злочин.

Комплексне обслуговування систем обліку робочого часу

Обслуговування систем контролю робочого дня – неоднорідне, широке явище. Сама система контролю за робочим часом, швидше за все включена в інші системи спостереження та контролю, ніж представлена самостійною гілкою серед систем контролю та безпеки. Обслуговування подібних систем має передбачати багато технічних знань в інженера та програміста. Сучасні розробки, які передбачають контроль за робочим часом за допомогою моніторингу персональних комп'ютерів співробітників – мають бути узгоджені із законодавством насамперед.