Перейти до основного вмісту

Пряність гвоздика

Спеція гвоздика

Застосування гвоздики як прянощі відомо з досить давніх часів. У ранніх цивілізаціях вже знали про гвоздику, як пряну рослину, яка може бути використана в корисних для людини напрямках. Так, наприклад, у Китаї було прийнято жувати цю пряність перед бесідою з імператором. Гвоздика ретельно приховувала запах із рота.

Сама пряність є засушеними нирками багаторічного гвоздикового дерева, в яких процес розкриття не відбувся. Фото гвоздики як дерева, так і вже готової прянощі запропоновано в різних інтернет ресурсах, у тому числі у вільній енциклопедії «Вікіпедія». Метод, яким можна визначити якість гвоздики – є занурення даної прянощі у воду. Масло гвоздики (за умови, що вона міститься в потрібній кількості), дозволяє брунькам плавати вертикально, якщо спостерігається його нестача ефірного масла гвоздики, висушені бруньки плавають горизонтально. Даний фактор свідчить про те, що ароматичних якостей так само буде недостатньо у горизонтально плаваючих бруньках.

Використання гвоздики в рецептах страв досить не широке, – в основному це рецепти кондитерських або м'ясних страв, а також процес приготування різних маринадів для грибів, овочів, фруктів та ягід. Рибні маринади також не оминули наявність гвоздики https://prianosti.com/ua/spices/cloves в рецепті. Приготування маринаду для риби з гвоздикою передбачає використання як свіжої, так і солоної риби.

Технологія використання цвяхових бруньок передбачає певну обережність і розумну кількість. Однозначно не можна застосовувати гвоздику у стравах, що проходять тривалу теплову обробку. У процесі приготування маринаду гвоздика може бути закладена з усіма іншими інгредієнтами. Тісто та фарш передбачають використання гвоздики безпосередньо перед тепловою обробкою. У той же час м'ясні страви та супи передбачають додавання гвоздики безпосередньо після завершення приготування.

Крім кулінарії гвоздика може використовуватися так само в інших сферах людської діяльності. Як і більшість пряних рослин, гвоздика, так само містить ефірне масло. Ефірне масло гвоздики має як корисні властивості, так і протипоказання. Позитивними властивостями гвоздикової олії можна назвати антисептичну дію, дію, спрямовану на покращення роботи кишечника, бактерицидну дію.

Протипоказання до масла гвоздики відносяться лише до підвищеного її дозування. Оскільки масло гвоздики дещо концентровано, воно може спричинити подразнення шкіри або слизової оболонки. Також масло гвоздики значною мірою впливає на гормональний фон людини, тому краще утриматися від його застосування в процесі вагітності.

В інших сферах людської діяльності гвоздичне масло може бути використане як ароматизатор при виробництві парфумерії. У побутовій сфері дія гвоздикового масла подібна до використання лаванди і може захищати від молі. Аналогічним чином масло гвоздики відлякує комарів та мух.

Гвоздика є не дорогою пряністю, не складною в процесі вирощування. Використання гвоздики можливе у різних кулінарних стравах, винятки лише становлять страви з тривалою кулінарною обробкою. Крім усього іншого, масло гвоздики може використовуватися як ароматизатори і має масу корисних властивостей для людського організму.