Перейти до основного вмісту

Створення веб-сайтів

Як створити веб-сайт?

Веб-сайти у сучасному світі

Створення веб-сайтів рекламної чи інформаційної спрямованості стало звичайною справою, відтіснивши паперові каталоги та рекламні буклети на другий план. В даний час важко уявити собі фірму, підприємство або просто людину, яка обходилася б без веб-сайтів. При тому, що інтернет користується практично все населення земної кулі, питання створення сайтів є дуже актуальним. Усі державні структури, фінансові установи, великий, середній та малий бізнес, засоби масової інформації, відомі кулінари, артисти, актори, політики мають свої веб-сайти. Рано чи пізно у всіх представників бізнесу постає питання створення веб-сайту. Але перш ніж вирішити, як створити сайт, необхідно визначитися з основним питанням – навіщо вам потрібний веб-сайт?

Навіщо потрібні комерційні веб-сайти?

Існує безліч типів комерційних сайтів різного призначення, і кожен із них створюється для певних цілей.

Сайт візитка складається з кількох сторінок та дає невеликий обсяг інформації та призначений просто для того, щоб заявити про своє існування в інтернеті.

Веб-сайт підприємства дає достатній обсяг інформації для потенційних клієнтів, при його створенні значна роль приділяється якісним фотографіям та унікальним текстам, а також пошуковій оптимізації та просуванню, оскільки такі сайти мають залучати нових клієнтів через інтернет.

Корпоративний сайт – обличчя великої комерційної структури та дозволять забезпечити популярність бренду у всьому світі, при створенні таких сайтів залучаються значні ресурси. Над створенням та технічною підтримкою корпоративного сайту працює безліч вузькопрофільних фахівців – від дизайнерів до менеджерів.

Сайти під контекстну рекламу, оптимізовані під продаж конкретного товару, зазвичай створюють у вигляді однієї сторінки – лендингу, на якій розміщено вичерпну інформацію щодо конкретного товару та надано відповіді на всі питання, які можуть виникнути у потенційного покупця. Пошукова оптимізація лендингу не потрібна, оскільки отримує відвідувачів за допомогою контекстної реклами.

Сайт із каталогом товарів та послуг може створювати з двома цілями або об'єднувати їх. Сайт каталог може надавати вичерпну інформацію про весь асортимент товарів та послуг, а може використовуватись для залучення нових клієнтів через інтернет. У першому випадку важливіше наявність максимальної кількості технічної інформації про продукцію та послуги, у другому випадку необхідна робота з пошукової оптимізації та просування сайту з каталогом товарів та послуг.

Сайт інтернет-магазину – тип сайтів, що забезпечує взаємодію між покупцем та сайтом за допомогою кошика, в який можна помістити товари, призначені для покупки. Інтерфейс інтернет-магазину дозволяє вибирати, порівнювати та здійснювати покупки товарів через інтернет. Функціонал інтернет-магазину може бути різним залежно від вимог продавця або особливості товарів, що продаються. Нові клієнти залучаються до інтернет-магазинів за допомогою пошукової оптимізації та просування сайту, а також за допомогою контекстної реклами, а реєстрація покупців в інтернет-магазині стимулює їх до повторних покупок.

Як створити веб-сайт?

Створити веб-сайт можна кількома способами. Можна це зробити самостійно, якщо ви володієте навичками дизайнера та програміста. Якщо ж ні – завжди можна скористатися одним із конструкторів веб-сайтів. Якщо потрібен більш складний та більший сайт – краще звернутися до індивідуального підприємця або у невелику студію веб-дизайну. Це обумовлено прийнятними цінами на створення сайтів, за якими працюють підприємці та невеликі студії. І тільки якщо йдеться про створення корпоративних сайтів або маркетплейсів рівня Амазон, АліЕкспрес, еБей – виникає потреба у великій компанії зі створення веб-сайтів. Послуги такої компанії коштують не дешево, але це дає можливість використовувати для роботи над проектом достатню кількість працівників із вузькою спеціалізацією – програмістів, копірайтерів, дизайнерів та багатьох інших.