Перейти до основного вмісту

Обслуговування систем безпеки

Технічне обслуговування охоронних систем

Технічне обслуговування охоронних систем

Безліч підприємств, промислових комплексів і дрібних фірм зосереджено у великих населених пунктах. Безпека даних, майна підприємств – важливий показник успішності їхньої роботи та перспективи розвитку. Якість роботи охоронних систем залежить не тільки від якості обладнання, рівня монтажу або складності проекту. Перевірка охоронного обладнання, а також його післягарантійне обслуговування – незамінний фактор запобігання несправностям та їх наслідкам.

Різноманітні системи, якісне обладнання та багато іншого – зношується у процесі тривалої експлуатації. Причини для поломки можуть бути абсолютно різні, як механічне зношування проводки або запилення датчика, так і навмисне пошкодження охоронної системи. У свою чергу, випадкова проблема, вихід з ладу датчика або камери, здатні залишити критичну ситуацію без уваги і контролю. Проводити подальшу експертизу події у такому разі буде неможливо.

У тих випадках, коли безпека об'єкта знаходиться на досить високому рівні, монтаж охоронних систем і комунікацій, а також їх огляд виконує одна і та ж фірма. Контроль охоронних систем – регламентні роботи. В одних випадках виконання регламентних робіт виконується за бажанням клієнта, проте на деякі види охоронних систем регламентні роботи передбачені законодавством. Наприклад, пожежна сигналізація – монтаж та перевірка – обов'язкова умова для різних комерційних фірм.

Обслуговування пожежної сигналізації

Обслуговування пожежної сигналізації – мабуть, найважливіший комплекс заходів, на відміну всіх інших. Збитки, які можливі від несправності пожежної сигналізації, можуть значно перевищувати заощаджені кошти. Багатьом фірмам для того, щоб перевіряти справність пожежної сигналізації, достатньо укласти контракт із фірмою, яка виконувала монтаж. Представник фірми монтажника відвідуватиме об'єкт, де розміщена пожежна сигналізація, перевіряючи всі частини системи на несправність або такі причини. Якщо представник монтажної фірми безвідповідально підійшов до справи, укласти договір про проведення регламентних робіт можна з іншою організацією, яка має ліцензію на проведення перевірки. Компетентність особи, яка проводить огляд сигналізації, можна визначити за тим, наскільки вона інформована про особливості проекту сигналізації. Для таких випадків замовнику необхідно знати проектні особливості сигналізації в умовах конкретного об'єкта. У звіті уповноваженої особи мають бути розписані всі стадії огляду протипожежної системи.

Обслуговування систем відеоспостереження

У порівнянні з пожежною сигналізацією система відеоспостереження менш вимоглива до різних видів догляду. Проте вплив на систему відеоспостереження також надають пил, волога, перегрів та холод. Система відеоспостереження також повинна проходити певний етап зміни або налаштування, фокусування камер. Відчищати систему відеоспостереження від пилу необхідно щодня. Даний факт впливає не тільки на безпеку системи, а також на престиж будь-якої фірми, в якій дана система розміщується.

Обслуговування системи контролю та управління доступом

Обслуговування системи контролю та управління доступом – пропозиція, яка також актуальна для різних підприємств. Дії, що виконуються компанією з обслуговування СКУД, мають бути регламентованими. У процесі обслуговування системи контролю доступу може знадобитися зміна паролів, умов доступу, ідентифікаторів. Такі знаннями повинна мати закрита група осіб. Перевірка СКУД проводиться у три етапи. Перший етап передбачає перевірку нормального функціонування зчитувачів та відкриття дверей. Наступний етап передбачає огляд різних з'єднань, відчищення від забруднень та іржі. Третій етап перевірки СКУД включає створення докладного звіту про проведені операції.

Особливості обслуговування охоронних систем

Звертатися до сервісних фірм контролю СКУД можна у період гарантійного обслуговування. Після закінчення гарантійного терміну огляд системи, а також її сервіс виконують спеціальні фірми. Зазвичай, виконується щомісяця, у період також перевіряють справність всього устаткування, коректність роботи програмного забезпечення, перепрограмування персональних ключів. Наявність різних фірм, які пропонують свої послуги щодо сервісного обслуговування охоронних систем, дуже багато. Разом з тим, не всі фірми мають належний рівень розуміння справи. З іншого боку, розуміння принципів роботи охоронних систем, усі тонкощі їхньої роботи в умовах конкретного об'єкта – показник рівня зацікавленості власника у збереженні майна фірми та її безпеки загалом. З розвитком технологічного процесу все більше охоронних систем підключено до комп'ютера, мають своє програмне забезпечення. Такий фактор вимагає від власника підвищених знань у галузі програмування чи наявності співробітника, якому можна було б довіряти.