Перейти до основного вмісту

Курорт Феодосія

Курортний відпочинок у Феодосії

Курортний відпочинок у Феодосії

Практично на самому сході Криму, неподалік Керчі, розташоване місто Феодосія, яке є найпопулярнішим і водночас тихим кримським курортом на Чорному морі. Слово "Феодосія" у перекладі з грецької означає "Богом дана", що повною мірою відображає дійсність. Відпочинок у Феодосії – це і чудове Чорне море, і десятки кілометрів піщаних пляжів, це й цілющі мінеральні води, лікувальні грязі, сухий та теплий клімат Криму. Вік Феодосії налічує близько трьох століть, свого часу своєю красою Феодосія зачарувала багатьох письменників та художників – тут жив і працював великий мариніст Айвазовський, любив бувати Грін, який написав знамениті «Червоні вітрила», ідея яких, швидше за все, прийшла до нього саме у Феодосії .

Визначні місця Феодосії

У Феодосії знаходиться велика кількість визначних пам'яток – це і мечеть Муфтій-Джамі початку сімнадцятого століття, і вірменський храм Сергія п'ятнадцятого століття, унікальні збори кам'яних плит, які називають лапідарієм, з вірменськими, генуезькими та тюркськими пам'ятниками. У Феодосії розташована картинна галерея імені Айвазовського та музей Гріна, наприкінці ХХ століття було відкрито музей дельтапланеризму. До Феодосії можна дістатися з Сімферополя автотранспортом, а можна подорожувати Чорним морем – катером з Алушти чи Ялти. Варто якось побувати у Феодосії, щоб потім постійно повертатися до цього міста у Криму.

Сучасна Феодосія

Сучасна Феодосія є великим культурним та курортним центром на сході Криму, Феодосія простяглася вздовж узбережжя Криму на понад сорок кілометрів. На території так званої Великої Феодосії знаходяться селища міського типу Коктебель, Курортне, Приморський, Орджонікідзе, Берегове, Щебетівка та інші, сама Феодосія розташована на березі затоки Феодосії Чорного моря. Узбережжя Чорного моря у Феодосії є унікальною зоною відпочинку з гальковими та піщаними пляжами, що переходять у красиві скельні пейзажі, затишними парками та тінистими скверами.

Клімат та погода у Феодосії

Клімату Феодосії може позаздрити будь-який з курортів – велика кількість сонячних днів, зручна бухта із затишними пляжами, гори, що захищають Феодосію від вітрів, найсмачніші овочі та фрукти, а також виноград та продукти виноробства – це нікого не залишить байдужим. Ніжний прибій Чорного моря, шум кипарисів, цілюща морська вода, широкі можливості для гірського туризму, полювання та риболовлі, підводного плавання – все це щорічно приваблює до Феодосії тисячі відпочиваючих та туристів.