Камери спостереження
Камери відеоспостереження – у буквальному значенні очі будь-якої системи відеоспостереження. І хоча технологія передачі відеозображення від камери спостереження та спосіб його запису, зберігання та обробки на сервері також відіграють важливу роль, саме від камер відеоспостереження насамперед залежать можливості систем відеоспостереження. Камери відеоспостереження можна класифікувати за кількома принципами – технологією отримання та передачі сигналу, функціональними можливостями, сферою застосування, кліматичним виконанням та багатьма іншими. В даний час на ринку систем безпеки можна знайти камери відеоспостереження для вирішення практично будь-якого завдання, пов'язаного зі спостереженням.
Аналогові та IP камери
Спочатку всі камери відеоспостереження були аналоговими - вони формували відеосигнал, який передавався аналоговими лініями зв'язку, а потім видавався на телевізор або монітор, а також записувався в аналоговому вигляді або оцифровувався. Поява цифрових IP камер значно спростила передачу та зберігання інформації з камер спостереження, дозволила підвищити роздільну здатність зображення та відстань, на яку передається відео, а також суттєво розширила функції самих камер відеоспостереження.
Зовнішні, внутрішні та приховані камери відеоспостереження
Залежно від призначення камери відеоспостереження випускаються в різних виконаннях. Для зовнішніх систем відеоспостереження застосовуються камери, корпус яких призначений для експлуатації у широкому діапазоні температури та вологості, а також стійкий до опадів. Для систем відеоспостереження в офісі або іншому приміщенні використовуються камери, які дозволяють забезпечити оптимальний огляд у межах приміщень різної конфігурації та розміру. Якщо система відеоспостереження повинна бути непомітною, використовуються мініатюрні камери спостереження, які при монтажі маскуються предметами інтер'єру або обробки приміщення.
Функціональність камер відеоспостереження
Камери відеоспостереження можуть виконувати дуже різний діапазон функцій залежно від їхньої конструкції та оснащеності. У найпростішому випадку камера спостереження є просто джерелом відеосигналу. Розширення функцій камер відеоспостереження може відбуватися в декількох напрямках. Наприклад, найчастіше використовується функція нічного бачення або інфрачервоне підсвічування, камера може бути стаціонарно закріпленою або керованою, з можливістю оптичного збільшення або без нього. Поява IP камер ще більше розширила їх функціональні можливості – цифрові камери можуть відслідковувати рух у заданих сегментах і виконувати певний набір дій, часто такі камери можуть експлуатуватися автономно – вся робота з ними може здійснюватись через інтерфейс самої камери.
Як вибрати камеру відеоспостереження?
Вибір камери відеоспостереження - не таке просте питання, як може здатися на перший погляд. Камери відеоспостереження настільки різноманітні за конструкцією та призначенням, що грамотний вибір може зробити лише фахівець, вивчивши всі особливості території об'єкта, на якому встановлюватимуться камери спостереження. Найкращий варіант – довірити вибір камери відеоспостереження фахівцям з досвідом роботи в галузі систем безпеки.